#33325 - på Stugknuten.com siden 2023-01-28
 5 senge
 90
 8500 - 13500 SEK/uge
(6)

Genuin fjällstuga med bästa läget

Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke

Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.  
Læs mere her

Äkta & unik fjällstuga med stor egen tomt & egen parkering i lugnt område. Fina längdspår 50 meter från stugan, skidsystemet 5 min med bil eller skidbuss. Modernt kök & badrum med dusch, separat toalett och bastu med elaggregat. Ny inredning i vardagsrum & sovrum. 1 sovrum med dubbelsäng & 1 extra barnsäng. 1 sovloft med 4 sovplatser. Egen terass med utegrill. Väldigt uppskattad fjällstuga i Gilleråsen,nära Tandådalen, som uppmuntrar till familjetid, kortspel, ute aktiviteter, lek i snön & uppfriskande bastubad. Perfekta längdspår att njuta av!
Stugknuten
Sæsoner og prisklasse

Pris per nat fra 1300 SEK

Pris per nat til 2000 SEK

Pris per uge fra 8500 SEK

Pris per uge til 13500 SEK

Minimum 5 dygn.

Vid veckohyra har vi alltid städfirma, vars kostnad läggs på priset. Sportlovsveckor hyrs ut Lördag - Lördag.
Bedømmelser

Følgende lejere efterlod en anmeldelse

Ingrid Bergström, lejes i 2025
Verifierat omdöme
Det var precis som det stod i annonsen. Dessutom fantastiska längdspår, och jättebra med skidbussen. Det gjorde oss fria, fast stugan inte ligger Ski in-Ski out. Det var också himla mysigt med det stora allrummet och loftet var som ett sovrum och inte som ett öppet loft, som det ofta har varit i andra stugor vi hyrt. Sängarna var otroligt sköna. Vi kommer gärna tillbaka!

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Åsa E., lejes i 2025
Verifierat omdöme
Supermysig stuga, nära till backarna och bra uthyrare!

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Sofie M., lejes i 2024
Verifierat omdöme
Jättemysig stuga, riktigt genuin fjällstugekänsla. Ligger jättebra, en bit bort men ändå nära Tandådalstorget via buss eller bil. Tack för den här veckan!

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Tove N., lejes i 2024
Verifierat omdöme
Supermysig stuga med alla bekvämligheter - sköna sängar o härligt läge.

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Joakim Kärrman, lejes i 2023
Verifierat omdöme

Generel bedømmelse

Renlighed

Beliggenhed

Annoncens nøjagtighed

Eva B. (Vært)
Tack för fint omdöme & välkommen tillbaka nästa säsong!
Stugknuten
Faciliteter
Information
  •  Barbequefaciliteter
  •  Hunde er velkomne
  •  Ingen rygning indendørs
  •  Mobildækning
  •  Opdelte rum
  •  Udendørs møbler
  •  Udendørssted (terrasse osv.)
  •  Åbent ildsted
 Køkkenudstyr
  •  Fryser
  •  Køleskab
  •  Madlavningsfaciliteter
  •  Opvaskemaskine
 Badeværelsefaciliteter
  •  Bad
  •  Sauna
  •  WC
 Tilgængelig tæt på
  •  Langrend
  •  Styrtløb (snowboard)
  •  Vandreruter
Yderligere information

Et råd til lejere når der bookes

Stugknuten
Mangopay
Stripe
BankID
Visa MasterCard
Omocom