Dette overnatningssted er forsynet med Stugknutens S-mærke
Stugknutens S-mærke betyder, at din udlejer har valgt at sikre dig så tryg en handel som muligt. Du betaler for overnatningsstedet samtidigt med bookningen, men lejen udbetales ikke til udlejer, før du har tjekket ud. Denne tryghed gælder kun, hvis booking og betaling foregår via Stugknutens system.
Læs mere her
Välkommen till vår rymliga och mysiga stuga som är fridfullt beläget i Åsnen-området, på gångavstånd till bad, brygga, båt och strand.
Lummig trädgård på 1700 kvm med uteplats.
Stugan har ett sovrum med 2 enkelsängar och en gäststuga med 2 enkelsängar. Alla sängar har kuddar och täcken.
Köket har en bra standard och är utrustat med : häll och ugn, kyl/frys, mikrovågsugn, kaffebryggare och vattenkokare. Köket är möblerad med matbord och stolar.
I vardagsrummet finns en soffa, 2 fåtöljer, bord och öppen spis.
Badrum med WC, dusch och tvättställ.
Gäststugan är möblerad med två enkelsängar, ett skåp och eluttag.
Stugan har ett stort inglasad uterum med soffa, stolar och stor matbord.
Utemöblerna: stolar, bord, hammock. Klotgrill finns.
En roddbåt och flytvästar finns tillgängliga för våra gäster.
Elmotorn till båt finns att hyra som tillval.
Åsnenområdet och nationalparken är populära för friluftsliv och erbjuder många rekreationsmöjligheter.
Bokningar av ungdoms- eller fiskegrupper är inte tillåtna.
Såväl stugan som tomten är rökfria.