#21725 - auf Stugknuten.com seit 2017-06-11
 6 + 2 betten
 120
 20000 SEK/Woche

Fantastisk sjötomt vid Mälaren

Hej
Nu är vårat hus tillgängligt för uthyrning igen.

OBS. Vid hyrning av vårat hus så ingår det 3 st katter som har en egen kattlucka men som måste matas och ha vatten. Ingen tömning av kattlåda då dom sköter detta utomhus.

Huset är beläget på färingsö ca 3 mil från Stockholms city, och är ca 120 kvm stort, 81kvm undervåning och ca 34 kvm övervåning. Det målades om ifrån vitt till blått förra sommaren så därför kan det vara olika i bilderna.
På nedervåningen finns badrum med tvättmaskin/torktummlare dubbelt handfat samt dusch.
Där finns också 2st sovrum varav det ena med en 180 säng och en fantastisk utsikt mot vattnet. Det andra sovrummet är sonens rum där det finns en 90 säng men som man kan dra ut till 2st 90 sängar.
Resterande del av nedervåningen är vardagsrum samt ett nybyggt kök i öppen planlösning.
Övervåningen bjuder på döttrarnas rum. I båda dessa rum finns en varsin 140 säng men ifrån det ena även en dörr till en fantastisk balkong. Mellan dessa rum finns även ett utrymme där man kan lägga 2 madrasser som extra sovplatser.

Tomten är fantastiskt belägen ca 15 meter ifrån mälarens vatten och i hyran ingår även en roddbåt. Härliga fiskevatten för dom intresserade.
Stor härlig altan med bord och stolar för dom mysiga utemiddagarna eller bara sitta och mysa vid soffgruppen efter ett skönt bad. Jacuzzin kommer att vara uppvärmd tills ni kommer och den vedeldade bastun står också redo för er.

För dom mindre finns det diverse leksaker som tex kubb, crocket och en gungställning med två gungor. Flytvästar bör också finnas till er alla.

Om man inte vill bada vid bryggan så finns det badstränder i någorlunda närhet, och vill man inte bada överhuvdtaget kan man ta sig till äppelfabriken där man kan njuta av en fika eller en härlig lunch samtidigt som de frispringande hönsen letar efter smulor.

Om ni är intresserade skicka gärna ett mail och berätta lite om vilka ni är och vilka eller vilken vecka ni är intresserade av så hör vi av oss.
Mataffär och pizzeria finns inom 5km.
Ekerö centrum 17km(20min)
Mysig Loppis om man gillar det (12min)
Veckohyra 20.000kr

Hoppas ni får en härlig sommar.
Stugknuten
Saisons und Preisspanne

Preis pro Woche zu 20000 SEK

Stugknuten
Ausstattung
Informationen
  •  Breitband
  •  Gartenmöbel
  •  Grillmöglichkeiten – Gasol och kol
  •  Handydeckung
  •  Hunde nicht gestattet
  •  Offener Kamin
  •  Platz im Freien
  •  Rauchen nicht gestattet
  •  Rauchen sind bewilligt – Utomhus
  •  Separate Schlafzimmer
  •  Tv
 Küchengeräte
  •  Gefrierschrank
  •  Geschirrspülmaschine
  •  Kochmöglichkeit
  •  Kühlschrank
  •  Mikrowellenherd
 Badezimmer
  •  Dusche
  •  Sauna
  •  WC
  •  Waschmaschine
 In der Nähe
  •  Angeln
  •  Boat (zur Miete) – Roddbåt ingår
  •  Freibad – 0 m
  •  Golf
  •  Hallenbad – Vid Ekerö Centrum
  •  Reiten – Diverse ridhus
  •  Spielplatz
  •  Temperierte Badeanlage – Jacuzzi
Weitere Informationen

Ein Ratschlag für Mieter beim Buchen

Bewertungen

Haben Sie diese Ferienwohnung gemietet und sind mit Ihrem Aufenthalt zufrieden? Dann helfen Sie uns und neuen Mietern, indem Sie

Stugknuten
Mangopay
Stripe
BankID
Visa MasterCard
Omocom