#39751 - auf Stugknuten.com seit 2025-04-18
 4 betten
 25
 7475 - 9475 SEK/Woche

Välkommen till solgläntan

Diese Unterkunft ist mit dem S-Zeichen von Stugknuten ausgezeichnet

Die S-Kennzeichnung von Stugknuten bedeutet, dass Ihr Vermieter die Wahl getroffen hat, Ihnen ein möglichst sicheres Geschäft anzubieten. Diese Unterkunft wird bei der Buchung bezahlt, die Miete wird jedoch erst nach Ihrem Auschecken an Ihren Vermieter gezahlt. Diese Sicherheit gilt nur, wenn Buchung und Zahlung durch das System von Stugknuten erfolgen.  
Lesen Sie hier mehr dazu

Välkommen till en härlig sommarvistelse i populära Tofta med endast 1km till en av Gotlands mest populära stränder. Från stugan är det 150meter till busshållplatsen
Solbacken som tar er till ringmuren och fina Visby innerstad på ca 20min önskar ni ta med bilen finns goda parkeringsmöjligheter vid stugan.

På solgläntan erbjuds 2 boenden, en stuga på 25m2 #39751 samt en på 15m2 #39762 båda har separata uteplatser med grillmöjligheter och hyrs ut var för sig men passar ypperligt att hyra tillsammans för det större sällskapet eller barnfamiljen som vill ta med svärisarna.

Endast 1km från stugan hittar man sandstranden med havet som erbjuder härliga bad och fantastiska solnedgångar. Inom radien av 1km finns livsmedelsbutik, flertalet restauranger tex tofta beachklubb med svängig after beach, Surflogiet med mat och surfing som ger utlandskänsla eller varför inte bara en pizza att ta med hem eller avnjuta på stranden. Färska frallor köper ni på Tofta Strandbageri som ligger 2km bort, om någon vill överraska sällskapet så utlovas lån av cykel. Övriga faciliteter som finns inom 1km, laddstolpe för elbil och cykeluthyrning. Gillar du golf har du också hittat rätt! Kronholmen som rankas som en av de bästa banorna i Sverige ligger 5km bort.


Denna stuga är på 25m2 och erbjuder ett sovrum med dubbelsäng (160cm) samt ett sovloft med två separata sängar (80cm). Inför sommarsäsongen 2025 har vi köpt nya sängar. Kök med plats för mat och umgänge. Badrum med dusch. Denna stuga är även utrustad med AC vilket garantera svala och behagliga nätter. Möjligheten att låna strandvagn innehållande 2 solstolar, picknickfilt, kylväska och kylklampar erbjuds, bara att hojta till vid bokning av stuga (ingår).


Varmt välkomna
Stugknuten
Saisons und Preisspanne

Preis pro Woche ab 7475 SEK

Preis pro Woche zu 9475 SEK

Priser sommaren 2025

V22-24: 7475kr
V25-33: 9475kr
V34-36: 7475 kr

Bytesdag Söndagar, Incheckning 15:00 Utcheckning 11:00

Sänglinne, handduk och slutstädning kan köpas för 350kr/person
Stugknuten
Ausstattung
Informationen
  •  Breitband
  •  Gartenmöbel
  •  Grillmöglichkeiten
  •  Handydeckung
  •  Hunde nicht gestattet
  •  Ladestation für Elektroauto – Finns publika laddstolpar inom 10 min promenadväg
  •  Platz im Freien
  •  Rauchen nicht gestattet
  •  Tv
 Küchengeräte
  •  Gefrierschrank
  •  Kochmöglichkeit
  •  Kühlschrank
  •  Mikrowellenherd
 Badezimmer
  •  Dusche
  •  WC
 In der Nähe
  •  Fahrrad (zur Miete) – Finns att hyra på Tofta Camping, 10min promenad
  •  Freibad – 10 min promenad till Tofta Strand
Weitere Informationen

Ein Ratschlag für Mieter beim Buchen

Stugknuten
Mangopay
Stripe
BankID
Visa MasterCard
Omocom