Diese Unterkunft ist mit dem S-Zeichen von Stugknuten ausgezeichnet
Die S-Kennzeichnung von Stugknuten bedeutet, dass Ihr Vermieter die Wahl getroffen hat, Ihnen ein möglichst sicheres Geschäft anzubieten. Diese Unterkunft wird bei der Buchung bezahlt, die Miete wird jedoch erst nach Ihrem Auschecken an Ihren Vermieter gezahlt. Diese Sicherheit gilt nur, wenn Buchung und Zahlung durch das System von Stugknuten erfolgen.
Lesen Sie hier mehr dazu
Välkommen till en stuga på två plan med direkt anslutning till en egen liten strand/brygga och soligt läge på Vätö. Vätö ligger 18 km norr om Norrtälje och 86 km från Stockholm.
På övervåningen finns ett välutrustat kök med spis/ugn, kyl/frys kaffebryggare och espressomaskin. Vardagsrummet består av en stor härlig soffa och en braskamin. Bredvid detta är matrummet med plats för många runt bord och i kökssoffan. Här finns även ett av sovrummen som har en våningssäng med en 90 resp 120cm säng. På övervåningen finns även en stor balkong/veranda med matplats och direkt utsikt mot vattnet.
På nedervåningen finns det andra sovrummet med en dubbelsäng och garderob. Här finns även badrum med toalett, dusch, tvättmaskin och en bastu. Nedervåningen har även en stor inglasad altan som har plats för matdel och soffa som även den vetter mot vattnet. Utanför detta finns en generös uteplats med solstolar och matplats. Huset är placerat i ett sydväst läge och sol hela dagen, även om solnedgångarna är det finaste ifrån vilken plats som helst på tomten.
I området finns en större gemensam sandstrand med brygga/hopptorn och en bastu. Det finns även en stor äng med lekplats och fotbollsplan. Allt beläget 5 min promenadavstånd.
Parkeringsplats finns direkt vid huset. Det går även bussar från Norrtälje.