#36873 - on Stugknuten.com since 2024-03-12
 3 + 2 beds
 30
 1100 - 1500 SEK/night
(4)

Nybyggd lagom stuga i härliga Storhogna

This accommodation is covered with S-certification for enhanced security

Stugknuten S-certification means that your landlord has chosen to provide you with as secure a transaction as possible. This accommodation must be paid for when you make your booking, but the rent is not actually paid out to your landlord until you have checked out. This extra security only applies if your booking and payment is made via Stugknuten.  
Read more here

Stugan finns på Fridas stig, 5 minuters promenad till Storhogna M, restaurang, obemannade matbutik, skidlift, skoterled och längdskidspår.

-Loft med 180 och en 90 cm sängar
-Bäddsoffa, 140 cm
-Badrum med dusch
-Utrustat kök med diskmaskin, micro och köksbord med 4 sittplatser
-Tv med chromcast, Wifi
-Torkskåp
Stugan lämnas i fint skick så kommande gäster ska trivas.

Sänglinne och duschlakan finns att hyra under vistelsen.

Vid frågor eller funderingar välkommen att mejla eller ringa.
Stugknuten
Seasons and price range

Price per night from 1100 SEK

Price per night to 1500 SEK

Stugan hyrs ut året om.
Reviews

The following tenants left a review

Johanna Holmberg, rented in 2025
Verifierat omdöme
Ett trevligt och välplanerat litet minihus några hundra meter från transportliften vid Storhogna M. En sak som är bra att tänka på är att det är helt öppet från köksdelen upp till sovloftet och där uppe kan man inte vädra, så det är risk att man får sova i matos om man inte planerar ordentligt. En annan sak som var lite knepig just när vi var där var att det var glashalt i den branta backen upp till huset, så lite svårt att gå upp och ner - och att köra upp med bilen var inte att tänka på. Värden var jättetrevlig att ha att göra med och hjälpte till att ordna sandning av parkeringsplatsen längre ner så att det gick att komma ner därifrån med bilen. Saker som skulle kunna bli bättre är om det fanns mer belysning och bättre utrustat kök (skärbräda t.ex.).

Overall rating

Cleanliness

Location

Accuracy of the ad

Vanja C., rented in 2025
Verifierat omdöme
Superfin och fräsch stuga med bra läge med närhet till liften för både slalom och längd. Trevlig värd som var mycket hjälpsam

Overall rating

Cleanliness

Location

Accuracy of the ad

Maria Åberg, rented in 2025
Verifierat omdöme
Toppenbra boende!

Overall rating

Cleanliness

Location

Accuracy of the ad

Anna T., rented in 2025
Verifierat omdöme
Jättefin stuga och trevliga & hjälpsamma värdar!

Overall rating

Cleanliness

Location

Accuracy of the ad

Stugknuten
Amenities
Information
  •  Broadband
  •  Dogs are welcome – Våra fyrbenta är välkomna men de sover i egen medtagen bädd. Soffa och sängar ska vara djurfri.
  •  No smoking indoors
  •  TV
 Kitchenware
  •  Dishwasher
  •  Freezer
  •  Microwave oven
  •  Refrigerator
 Bathroom facilities
  •  Drying cabinet
  •  Shower
  •  WC
 Nearby
  •  Cross-country skiing
  •  Downhill skiing (snowboard)
  •  Fishing
  •  Golf
  •  Hiking trails
  •  Snowmobile driving
Additional information

A piece of advice to tenants when booking

Stugknuten
Mangopay
Stripe
BankID
Visa MasterCard
Omocom