#39548 - på Stugknut.com siden 2025-03-21
 8 senger
 95
 12000 - 28000 SEK/uke

Härligt poolhus nära Sandvik Öland

Dette boalternativet har Stugknutens S-merking

Stugknutens S-merking betyr at utleier har valgt å gi deg så trygg leie som over hode mulig. Dette boalternativet betales i forbindelse med bookingen, men leien betales ikke ut til utleier før du har sjekket ut. Denne sikkerheten gjelder kun dersom booking og betaling gjøres via Stugknutens system.  
Les mer her.

Modernt hus med öppen planlösning och ett stort TV/sällskapsrum på ca 50m2 med köksdel integrerad.
65” smart tv med Wi-Fi via fiber. 3st sovrum med dubbelsängar 160cm och 1st sovloft med 2x80 cm madrasser.
Fullt utrustat kök med bla kolsyremaskin, blender, m.m Utomhus finns en stor trädgård med uteplats under skuggande träd och en stor hängmatta att slappa i. Poolen på 26m2 är upphöjd ca 90cm och tillträde via sidotrapp. Finns även pooltak för extra säkerhet och renlighet.
Poolen är utrustad med saltvatten och automatik för vattenvärdena som kontrolleras och styrs av fastighetsägare. Poolen är uppvärmd till ca 25-30 grader från mitten maj till slutet september. I anslutning till Poolen finns en större uteplats under pergola med solsegel. Här har ni full uppsikt över poolområdet och kan njuta o koppla av. Här är det sol från morgon till kväll och en härlig plats att tillbringa varma dagar. Ett nybyggt utekök med gasolplattor och kylskåp samt diskho med kallvatten och stora ytor att förbereda matlagning på. Finns även en rejäl vedeldad pizzaugn med 90x90 cm yta att grädda pizzor på samt kolgrill.
Huset ligger ca 1,5km från Sandvik där det finns flera restauranger, glass-café
Badstrand med strandkiosk och en mysig båthamn. Året runt öppen Ica-butik och tankstation samt Pizzeria finns också.
Här ifrån har du när till både Borgholm och bödas vita sandstränder och sevärdheter som trollskogen, Neptuni ängar, Borgholms slott och Byxelkrok med fyren Långe Erik. Lådbilslandet i Löttorp och flera gokartbanor finns också i närheten.
Cyklar finns att hyra på pensionat Haga ca 300meter bort.
Tvättstuga delas med två andra hus likaså soptunnan som är placerad nere vid vägen utmed hus 10A


Städning görs av hyresgäst, men kan köpas till för 2500:-
Hushållsel samt uppvärmning hus och Pool ingår i hyra.
Finns en Zaptec laddbox som ges tillträde via id-tagg och förbrukning debiteras separat med 4:-/kwh
Obs! Meddela hyresvärd innan laddning.
Sopsortering är ett krav här, återvinningsstation finns i Sandvik 1,5km bort.
Detta är ett lugnt område så respektera detta med att ej spela hög musik eller på annat sätt störa omgivningen.
Respektera Max 20km/h på vägen till och från huset.
Stugknuten
Sesong og prisnivå

Pris fra per natt fra 2000 SEK

Pris fra per natt til 4000 SEK

Pris per uke fra 12000 SEK

Pris per uke til 28000 SEK

Högsäsong: V26-34 28000 SEK
Mellansäsong: V22-25/35-39 20000 SEK
Övriga veckor : 15000 SEK
Stugknuten
Fasiliteter
Informasjon
  •  Bredbånd – Fiber
  •  Grillutstyr – Stort utekök med kolgrill samt stor vedeldad Pizzaugn
  •  Hunder ikke tillatt
  •  Ingen røyking innendørs
  •  Ladestasjon for elbil – 11kw Zaptec 4:-/kwh betalas separat innan avresa
  •  Mobildekning
  •  Separerte soverom – 3st sovrum med 160cm sängar samt sovloft med 2st 80cm madrasser
  •  TV – 65” Wifi
  •  Utendørsmøbler – 4st ställbara solstolar, utemöbler på 2st områden med plats för 6-8st
  •  Uteplass (terrasse osv) – Stor härlig uteplats vid pool och utekök, samt stor utemöbel på skuggplats
  •  Åpent ildsted – Braskamin, ved finns att köpa på plats eller på ICA Sandvik.
 Kjøkkenutstyr
  •  Fryser
  •  Kjøleskap
  •  Kokemuligheter – Fullt utrustat kök samt stort välutrustat utekök med rinnande vatten, Pizzaugn, gasolplattor samt kolgrill.
  •  Mikrobølgeovn
  •  Oppvaskmaskin
 Baderomsfasiliteter
  •  Badstue – Vedeldad bastu finns möjlighet att boka/hyra på plats. Delas med 2st andra stugor. Meddela intresse vid bokning av hus
  •  Basseng – 6,5x3,6 meter upphöjd uppvärmd saltvattenpool med Pooltak som går att bada under.
  •  Dusj
  •  Toalett – 2st
  •  Vaskemaskin – Tvättstuga i sidobyggnad som delas med 2 andra stugor.
 Tilgjengelig i nærheten
  •  Fisking – 1,5km till Sandvik. Bra Öringsfiske från Sandvik utmed kusten upp till byxelkrok
  •  Golf – 8km till närmaste golfbana, flertalet inom 20km
  •  Lekeplass – Liten sandlåda samt gungställning på tomten
  •  Minigolf – 1,5km (Sandvik)
  •  Sykkelleie – Finns att hyra på Pensionat haga ca 300m från huset
  •  Tennis – 1,5km Södvik (Padel)
  •  Turstier
  •  Utendørs svømmefasiliteter (strand) – 1,5km (Sandvik)
Tilleggsinformasjon

Råd til leietakere når de bestiller

Stugknuten
Mangopay
Stripe
BankID
Visa MasterCard
Omocom